Koupelny Stefano na FacebookuKoupelny Stefano na Google+Koupelny Stefano na LinkedIN

módní černá v interiéru: nahlédněte do tajuplného světa bytového designu

Ačkoli je černá považována za barvu smutku a často spojována s pochmurnou náladou, její nepřekonatelná elegance a jednoduchost se staly nesmrtelným trendem nejen módního průmyslu, ale i designovým klíčem k modernímu a nadčasovému bydlení, který si oblíbili především severští bytoví designéři. Černá není jen univerzální barvou ve vašem šatníku, ale stejně dobře obstojí i při zařizování interiéru. Přesto buďte s výběrem opatrní a důkladně zvažte, jaké doplňky a dekorace vám udělají nejlepší službu. Stejně tak jako můžete ze svého domova udělat luxusně vyhlížející minimalistický interiér, během okamžiku se z něj můžete stát i depresivně působící temná díra.

U černé v interiéru platí stejná pravidla jako u oblékání – tedy zužuje a zmenšuje. Patří výhradně do prostorného a hodně světlého interiéru. Nikdy by se neměla objevit v malých místnostech, které opticky ještě více zmenší. Co se týče výmalby, tak černá rozhodně nepatří na stropy a na stěnách by se měla objevit opravdu jen výjimečně. Naopak skvěle vypadá na podlaze. Navíc v kombinaci s vysoce leštěnými materiály dodá interiéru potřebné kouzlo velkoleposti. Pokud se bojíte černé na velké ploše, zkuste nejprve ozvláštnit interiér vhodnými doplňky. Sladíte-li dekoraci do odstínů černé, šedé i bílé docílíte dojmu tajuplnosti, který do vašeho domova vnese pocit jakési mystičnosti. Pokud byste si chtěli pohrát s trochou té extravagance, sáhněte po doplňcích s kovovými odlesky.

Asi nejčastěji se v interiéru s černou barvou setkáme v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni, ale i koupelně. A právě tam se v poslední době černá dostává do popředí. Navíc v kombinaci se správnými doplňky vypadá opravdu úchvatně. Pokud se rozhodnete pro odvážnou černou, volte rozhodně mezi jednoduchými doplňky, které koupelnu pozvednou. Velice efektně vypadá velkoformátová dlažba ve vysokém lesku, která koupelnu krásně rozzáří. Volit můžete i mezi dekoračními prvky jako jsou designové obklady nebo mozaika. Toužíte-li po příjemném a romantickém místě k relaxaci, kam se budete rádi vracet po náročném dni, zkuste stěny koupelny zkrášlit pomocí originálních 3D obkladů. Jemný trojrozměrný reliéf ve světlých odstínech skvěle ladí s výraznou černou a navíc je opravdu nadčasovou záležitostí.

Kombinaci materiálu se meze nekladou. Mějte však na paměti, že méně je někdy více. Ačkoli je černá nestárnoucí klasikou i nesprávnou kombinací barev se z ní lehko může stát nevkusný a laciný prvek interiéru.

© 2014 www.koupelny-stefano.cz